Cvičný požiarny poplach

Dňa 07.06.2019 bol v našej materskej škole vyhlásený cvičný požiarny poplach. Požiarné cvičenie bolo zamerané na vykonanie evakuácie detí, učiteliek, upratovačiek a kuchárok z objektu MŠ. Oheň bol imitovaný neškodným dymom s vôňou jahôd. Deti nastúpili podľa pokynov učiteliek na školský dvor.

Na školskom dvore sme stretli lišiaka, ktorý hľadal strateného kamaráta. Pomohol nám privolať na pomoc hasičov. Budovu materskej školky zachránili rýchlym zásahom členovia dobrovoľného hasičského zboru Čičava. Následne vyhľadali uviaznuté osoby, bábiku Aničku a malého lišiaka. Evakuovali ich von z objektu a ošetrili. Deti mali možnosť oboznámiť sa s technikou a výbavou hasičov. Deti si mohli vyskúšat odvahu a náročnosť práce hasičov na záchranných stanovištiach. No a čerešničkou na torte bolo púšťanie peny v podaní hasičov. Celú akciu sprevádzala dobrá nálada a veľa zážitkov.